انتخاب صفحه

هزینه تحصیل در ایتالیا

بطور میانگین هزینه تحصیل در ایتالیا سالانه بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو بوده که این هزینه نسبت به دانشگاههای مختلف متفاوت میباشد که امکان کاهش شهریه برای تمامی دانشجویان وجود دارد.

✅ هزینه زندگی در ایتالیا:

بطور متوسط هزینه زندگی در ایتالیا ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه میباشد که البته به ازای هر نفر که اضافه شود ماهیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو به این مبلغ اضافه میگردد.

✅ بورسیه های تحصیلی در ایتالیا:

  1. تخفیف در شهریه تا ۹۰%
  2. کمک هزینه تحصیلی از ۲۵۰۰ تا ۵۲۰۰ یورو در سال
  3. امکان دریافت بورس کامل تحصیلی از ۱۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال

ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی (#بورس_استانی) در سال برای متقاضیان ایرانی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست.

✅ مهلت اقدام برای دانشگاههای ایتالیا:

تا ماه اوریل هر سال مهلت اقدام وجود دارد و نتایج در ماه جون مشخص شده و شروع دوره ها از ماه سپتامبر خواهد بود.

✅ دوره های مشترک تحصیلی در ایتالیا با دانشگاه های ممتاز اروپا ، کانادا و آمریکا:

به دلیل اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های ایتالیا، همواره تحصیل در دانشگاه های بسیاری در ایتالیا به صورت مشترک با دانشگاه های برتر دنیا برگزار شده و می شود. تحصیل در این دوره ها به طور همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب می شود که دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر، مدارک پایان دوره دریافت نماید که به منزله تحصیل در آن مراکز بوده است. از نمونه های بسیار آن می توان به دوره مشترک کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران میان دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه کولومبیا در ایالات متحده با رتبه جهانی ۹ اشاره کرد.

✅ کیفیت و شاخص های بالای زندگی:

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد.

#تحصیل_در_ایتالیا #هزینه_زندگی #بورسیه_تحصیلی

تشکل ایران – ایتالیا ??

telegram.me/linguaitaliana

تخفیف 20%
پوچ
دانلود رایگان پکیج اسپرسو
ایشالا دفعه بعدی!
کد تخفیف 40%
دانلود رایگان کتاب
پوچ
تخفیف 5%
شانست رو برای برنده شدن یه جایزه امتحان کن!
آدرس ایمیلت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون!شانست رو برای برنده شدن جوایز ما امتحان کن!
در صورت برنده شدن کوپن تخفیف با شناسه تلگرام ما ipcitaliano@ تماس بگیر و روی کل دوره نوو اسپرسو تخفیف بگیر!!! از این جذاب تر؟!!