انتخاب صفحه

پاسخ به سؤالات شما

پرسش و پاسخ در خصوص دوره های زبان ایتالیایی و خدمات وب سایت

پرسش و پاسخ (FAQ)

1- دوره های زبان ايتاليايي به چه صورت می باشد؟

کلیه دوره های زبان ایتالیایی که در وب سایت ما ارائه می شوند بصورت آموزش از راه دور می باشند. ما در IPC سری شش گانه کتب Nuovo Espresso، کتاب La lingua italiana per stranieri از کاترین کاترینف، سری کتب سه گانه Qui Italia و دستور پیشرفته زبان ایتالیایی را آموزش می دهیم. لازم به توضیح است که متد روز و حال حاضر ما مجموعه نوو اسپرسو (Nuovo Espresso) است که از سطح  A1 تا C2 آموزش داده می شود.

خرید درس (درس به درس):
شما با مراجعه به منوی وب سایت و انتخاب گزینه «خرید درس» می تونید از مجموعه کتب نوو اسپرسو، هر درسی را که تمایل دارید خریداری نمایید.

خرید خودآموز (صفر تا 100):
خودآموز نوو اسپرسو، شامل تدریس کامل کتاب نوو اسپرسو به فارسی می باشد و خریدار بدون مراجعه به کلاس حضوری یا شرکت در کلاس های آنلاین می تواند با مطالعه خودآموز به سطح مورد نظر خود برسد. در تدوین خودآموزها تمامی نکات گرامری و دستور زبانی و همچنین کلیه صفحات کتاب به فارسی روان ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. مورد مصرف خودآموزها، افرادی هستند که وقت رفتن به کلاس ندارند و میخواهند در مدت زمان فشرده و یا مورد نظر خود به سطح مطلوب برسند و همچنین اگر قصد شرکت در آزمون سفارت ایتالیا را دارند این منبع یکی از کاملترین و جامع ترین منابع نوو اسپرسوست که می تواند در جهت نیل به اهداف متقاضی کمک شایانی کند. لازم به توضیح است، خودآموزها شامل جلسات پرسش و پاسخ نمی باشند (به دلیل کامل بودن محتوا) و در صورت درخواست جلسات رفع اشکال می بایست هزینه جداگانه ویژه این کلاس ها پرداخت گردند. ضمنا در بخش های کافه فرهنگ (Caffè Culturale) جزو تکالیف زبان آموزان می باشد و شامل تدریس نمی گردند. فراگیران پس از ثبت نام و واریز شهریه با ارسال درخواست به شناسه تلگرام ما  ipcitaliano@ محتوای خود را در تلگرام دریافت می کند.

خرید دوره (صفر تا 100):
اگر چنانچه به هر دلیلی تمایل به شرکت در کلاس های مجازی و آموزش از راه دور ما دارید و یا فرصت و وقت کافی جهت یادگیری بصورت آکادمیک زبان ایتالیایی دارید، میتوانید با مراجعه به منوی وب سایت و انتخاب گزینه «خرید دوره»، نسبت به شرکت در کلاس های ما اقدام نمایید. دوره های ما شامل پرسش و پاسخ می باشند. فراگیران پس از ثبت نام و واریز شهریه با ارسال درخواست به شناسه تلگرام ما  ipcitaliano@ به کلاس وارد می شود. نسخه الکترونیک تمامی کتاب های مورد تدریس همگی در فروشگاه وجود دارد دانشجو براحتی به تمامی صفحات کتاب خود دسترسی دارد – به تمام فایل های صوتی کتاب دسترسی دارد و تدریس هر دوره در برگیرنده تدریس کامل کتاب، تدریس دستور زبان مربوطه، مطرح کردن نکات و رفع اشکال می باشد.

2- نحوه ثبت نام در کلاس ها به چه شکل است؟

نحوه ثبت نام برای خرید خودآموزهای زبان ایتالیایی:

خرید خودآموز

نحوه ثبت نام برای شرکت در دوره های زبان ایتالیایی:

شرکت در دوره

نحوه خرید درس به درس از سری کتب نوو اسپرسو:

خرید درس به درس

3- آيا با گذراندن دوره های شما می توانم در امتحان استرنی سفارت ايتاليا شرکت کنم؟

بله، امتحان سفارت بر مبنای کتب نوو اسپرسو تا سطح B2 می باشد.

شرایط آزمون استرنی سفارت ایتالیا (Esterni):

هر ساله طی آزمونی (Esterni)  که مدرسه ایتالیایی های تهران 3 بار در سال برگزار می کند، دانشجویانی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند میتوانند از ویژگی تحصیل در هر دانشگاه و هر شهری که تمایل دارند برخوردار شوند همچنین امکان استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاهی و خوابگاه نیز برای پذیرفته شدگان فراهم است.

این امتحان نیز از طرف دانشگاه زبانهای خارجی Siena برگزار می شود که ثبت نام آن معمولا 40 روز قبل از تاریخ امتحان بصورت آنلاین از طریق سایت زیرانجام می گردد.

WWW.SITENROL.COM

زمان برگزاری این امتحان 3 بار در سال در ماه های خرداد، شهریور و آذر می باشد. این امتحان یک بار نیز در اسفند ماه برگزار می شود که شرط شرکت در این امتحان گذراندن حداقل یک مهارت در امتحانات برگزار شده در خرداد، شهریور و آذر ماه می باشد. برای قبولی در این امتحان متقاضی باید موفق به کسب حداقل نمره 11 در هر یک از مهارتهای امتحان شود. ( امتحان شفاهی – درک مطلب – امتحان شنیداری – گرامر و نگارش).

4- آیا دوره های رایگانی که در سایت گذاشتید کافی هستند؟

اگر برای مقاصد شخصی و در حد مقدماتی میخواهید ایتالیایی را بیآموزید پاسخ شما “بلی” می باشد، اما اگر به منظور یادگیری تا سطح مکالمه، یا به منظور مقاصد کاری و تجاری و یا اخذ پذیرش در دانشگاههای ایتالیا با توجه به قبولی در آزمون سفارت قصد یادگیری ایتالیایی را دارید پاسخ شما “خیر” می باشد.

متد فعلی امتحان سفارت هر سه جلد نوو اسپرسو می باشد و دانشجو می بایست از تسلط نسبتا خوبی به زبان ایتالیایی برای گذراندن توام با موفقیت این امتحان برخوردار باشد. دوره های رایگان شما را تا حدی با زبان ایتالیایی آشنا می کند.

5- سایت شما رو بر روی موبایل هم میشود دید؟

در مورد رایانه و لپ تاپ برای مشاهده سایت با کیفیت و سرعت بالاتر از مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس استفاده نمائید. این وب سایت کاملا بهینه سازی شده برای تمامی دستگاهها می باشد و بدون هیچ مشکلی میتوانید سایت را بر روی دستگاههای موبایل و تبلت کاملا رسپانسیو (واکنشگرا) مشاهده کنید.

6- کلاس رفع اشکال هم دارید؟
بله – امکان رفع اشکل برای فقط کلاس های آموزشی در طول دوره در نظر گرفته شده است.
7- امکان تماس مستقیم با استاد وجود دارد؟
بله – برای افرادی که در کلاس ها ثبت نام کنند این دسترسی به صورت ارتباط تلگرام وجود دارد.
8- هر کدام از کتب نوو اسپرسو معادل چه سطحی در زبان ایتالیایی است؟

معادل سطوح ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در سری کتب Nuovo Espresso:

 1. کتاب Nuovo Espresso 1 معادل سطح A1 (مورد نیاز آزمون سفارت)
 2. کتاب Nuovo Espresso 2 معادل سطح A2 (مورد نیاز آزمون سفارت)
 3. کتاب Nuovo Espresso 3 معادل سطح B1 (مورد نیاز آزمون سفارت)
 4. کتاب Nuovo Espresso 4 معادل سطح B2 (مورد نیاز آزمون سفارت)
 5. کتاب Nuovo Espresso 5 معادل سطح C1
 6. کتاب Nuovo Espresso 6 معادل سطح C2
9- ویژگی دوره های تلگرامی مثلا نوو اسپرسو چیست؟

دوره کامل Nuovo Espresso

این دوره در بر گیرنده دوره کامل سه گانه Nuovo Espresso می باشد، تدریس هر سه جلد بصورت کامل همراه با تدریس دستور زبان هر درس، نکات کلیدی و مهم، فایل های صوتی مکالمه هر بخش می باشد. این دوره بصورت مجازی بر روی تلگرام تدریس میشود که شما پس از ثبت نام و پرداخت شهریه تحت آموزش قرار می گیرید.

 1. دوره های مجازی ما بر روی تلگرام برگزار میشود، و استقبال خوبی هم از دوره ها شده است، شما با استاد در ارتباط هستید، و مطالب درسی را دریافت می کنید و تا جلسه بعد مطالب را مطالعه می کنید و جاییکه سوالی دارید مطرح می کنید و با استاد در تعامل هستید.
 2. کلاس ها یا هفته ای یک جلسه (عادی) یا هفته ای دو جلسه (فشرده) برگزار میشوند که این بستگی به درخواست و زمانی هست که شما برای مطالعه می گذارید.
 3. رفع اشکال هر جلسه تا جلسه بعدی بصورت ارسال پیام و یا Voice (در صورت نیاز به تشخیص استاد) میسر می باشد.
 4. وجه کامل ثبت نام کلاس های مجازی در ابتدا از متقاضی اخذ می گردد.
 5. دوره های مجازی آموزش زبان ایتالیایی مناسب کلیه افرادی که وقت کلاس حضوری ندارند و یا سایر علاقه مندانی که از شهرستان هایی که امکان حضور استاد ایتالیایی وجود ندارد، می باشد.
 6. در دوره های تلگرامی مطالب یک درس در یک بازه زمانی به گروه تلگرامی که متقاضی پس از پرداخت شهریه در آن عضو می شود ارسال می شود و متقاضی فرصت مطالعه آن مطالب را تا جلسه آتی دارد.
10- من از داخل ایران چطور می تونم ثبت نام کنم؟

اگر داخل ایران هستید کافیه به منوهای مربوطه مراجعه کنید و خریدتون رو انجام بدین، در صورت تمایل میتونین از طریق ارتباط با تلگرام ما (ipcitaliano@) نیز خریدتون رو ثبت کنین.

11- من از خارج ایران چطور می تونم ثبت نام کنم؟

اگر خارج ایران هستید و دارای حساب ریالی کافیه به منوهای مربوطه مراجعه کنید و خریدتون رو انجام بدین، در صورت تمایل میتونین از طریق ارتباط با تلگرام ما (ipcitaliano@) نیز خریدتون رو ثبت کنین.

اگر خارج ایران هستید و دارای حساب ارزی میتونین از طریق ارتباط با تلگرام ما (ipcitaliano@) خریدتون رو ثبت کنین.