انتخاب صفحه

در صورتی که قصد دارید بار بیشتری از حد مجاز تعیین شده از طرف شرکت هواپیمایی با خود حمل کنید بهتر است به جای پرداخت هزینه اضافه بار از فریت بار استفاده نمایید. فریت بار روشی است که حمل محموله تا کشور و شهر مقصد را با هزینه پایین تر میسر می کند.

✳️ شما می توانید خود شخصا تمام مراحل را انجام دهید و یا اینکه با یکی از شرکت های باربری کار کنید.

⬅️ مراحل فریت بار

۱- مراجعه به دایره فریت در فرودگاه امام  چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت

۲- بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی

بخش گمرک و باربری شبیه بانک با باجه هایی هست که به یکی از اونها مراجعه می کنید و فرم های مربوط را تحویل گرفته و مشخصات فردی را پر می کنید و در کنارش محتویات بار را به صورت کلی اعلام می کنید.

۳- گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار

۴- مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار.

✳️ نرخ بار

نرخ بار بستگی به میزان وزن بار و حجم بار و ایرلاین حمل کننده دارد و به صورت معمول در وزن های ۴۵ ، ۱۰۰، ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ کیلو گرم شامل مقداری تخفیف می شود.

معمولا هزینه انتقال چیزی بین ۲ دلار تا بالاتر از ۵ دلار برای هر کیلو بار است. هر چه بار شما بیشتر باشد، هزینه هر کیلو بار کاهش می‌یابد.

همچنین به منظور استفاده از نرخ بهینه بار برای مسافر، از نقطه شکست استفاده می شود که در نزدیکی های نقاط تخفیف می باشد. به عنوان مثال نقطه شکست قیمت در نرخ ۱۰۰ کیلو، ۸۴ کیلو می باشد. به این معنا که برای بار های ۸۴ کیلو و به بالا نرخ ۱۰۰ کیلو گرم و وزن ۱۰۰ کیلو گرم محاسبه می شود.

✳️ وزن حجمی

وزن حجمی یا ابعادی، وزنی است که خطوط هوایی با توجه با ابعاد و حجم بسته برای مرسولات هوایی تعیین میکنند. چرا که عامل محدودیت در هواپیما علاوه بر وزن، حجم کالا هم می باشد و برای کالاهایی که چگالی کمی دارند و حجم بیشتری نسبت به وزنشان دارند وزن حجمی ملاک قرار میگیرد. به طور نرمال وزن یک متر مکعب فضای هواپیما ۱۶۶.۶۶ کیلو گرم محاسبه می شود.

برای محاسبه وزن حجمی فریت بار، طول، عرض و ارتفاع به سانتیمتر کارتن ها را در هم ضرب کنید و عدد به دست آمده را تقسیم بر ۶۰۰۰ کنید . عددی که به دست می آید وزن مناسب برای کارتن را نشان میدهد و به هیچ وجه نباید وزن کارتن از این عدد کمتر شود، چون در این صورت بار شما حجمی حساب شده و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

✳️ به دلیل اینکه چندین مرتبه بار شما در مسیر جابه جا خواهد شد و احتمال آسیب دیدن وجود دارد، مهمترین نکته برای فریت، بعد از انتخاب وسایلی که قصد بردن آنها را  دارید، نحوه بسته بندی است. برای بسته بندی بهترین کار استفاده از کارتن های محکم و ۵ لایه است. همچنین توصیه می شود وسایل شکستنی را داخل سلفون های حباب دار قرار دهید تا با فشاری که موقع بسته بندی و قرار گرفتن کارتن ها کنار هم پیش می آید کمترین آسیب را ببینند.

⁉️ برخی از کالاهای ممنوع

ارسال برخی از وسایل به دلیل اینکه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می کند ممنوع می باشد، از قبیل: عطر، ادکلن، اسپری، شامپو، نرم کننده ها، مواد آرایشی، الکل، شربت، آبلیمو، سرکه، ترشیجات

خروج اشیاء عتیقه، آثار هنری اصیل، کتابهای خطی و چاپ سنگی، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی نیز ممنوع است.

✳️ توصیه هایی جهت صرفه جویی در هزینه های حمل بار

– با توجه به تعریف وزن حجمی، حتی المقدور از ارسال کالاهایی که  چگالی کمی دارند (وزن حجمی آنها کمتر از۱۶۷کیلو بر مترمکعب می باشد) در تعداد بالا پرهیز کنید.

– بسته بندی کالا ها را به گونه ای انجام دهید که با حداقل تعداد کارتن بتوانید حداکثر وزن بار را در آن جای دهید تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری کنید.

– تا جایی که می توانید وزن بار را به نقاط تخفیف قیمت مانند ۴۵ کیلو، ۱۰۰ کیلو و … نزدیک کنید.

#فریت #فریت_بار #اضافه_بار

 ?? تشکل ایران – ایتالیا

 telegram.me/linguaitaliana

تخفیف 20%
پوچ
دانلود رایگان پکیج اسپرسو
ایشالا دفعه بعدی!
کد تخفیف 40%
دانلود رایگان کتاب
پوچ
تخفیف 5%
شانست رو برای برنده شدن یه جایزه امتحان کن!
آدرس ایمیلت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون!شانست رو برای برنده شدن جوایز ما امتحان کن!
در صورت برنده شدن کوپن تخفیف با شناسه تلگرام ما ipcitaliano@ تماس بگیر و روی کل دوره نوو اسپرسو تخفیف بگیر!!! از این جذاب تر؟!!