صفحه را انتخاب نمایید
cils banner - CILS

نحوه برگزاری آزمون های CILS

مرکز آزمون CILS مفاد آزمون را به محل برگزاری ارسال می نماید. روز آزمون، داوطلبین شخصا احراز هویت می شوند: هر یک از داوطلبین می بایست با یک مدرک شناسایی معتبر در محل برگزاری آزمون حضور بهم رسانند و می بایست برگه حضور و غیاب نفرات را امضاء نمایند. پس از احراز هویت، داوطلبین به محل های خود راهنمایی می شوند، و به گونه ای قرار می گیرند تا از تقلب در آزمون جلوگیری شود (هر گونه تقلب در آزمون منجر به لغو امتحان فرد خواهد شد) و به هر یک از داوطلبین ب رگه سوالات آزمون تحویل داده می شود.آزمون های CILS با سوالات بخش شنیداری که توسط دستگاه پخش سی دی یا رایانه پخش می شوند شروع می شود. پس از گوش دادن داوطلبین می توانند آزمون خود را شروع کنند و پاسخ های خود را روی برگه پاسخ وارد نمایند. داوطلبین می بایست با یک خودکار مشکی در آزمون به سوالات پاسخ دهند و به هیچ عنوان از مداد استفاده نشود.

پس از آزمون بخش شنیداری، میرسیم به آزمون بخش خواندن: داوطلب متون را می خواند و سپس با استفاده از برگه پاسخ به تسک های خواسته شده را انجام می دهد. در نهایت، داوطلب آزمون نوشتاری را با استفاده از برگه هایی که برای همین منظور تهیه شده اند انجام می دهد. مدت آزمون ها بسته به سطح آن متفاوت است. به طور کلی، از حدود ۲ ساعت (برای سطح A1) تا حدود 5 ساعت (برای سطح C2) بطول می انجامد. معمولا در بعدازظهر همان روز، (یا بر اساس شماره داوطلبین) آزمون شفاهی گرفته می شود که شامل دو امتحان می باشد: یک مصاحبه بین داوطلب و ممتحن و یک مونولوگ توسط خود داوطلب. هر دو امتحان ضبط می شوند و به مرکز آزمون CILS توسط ایمیل ارسال می گردد.

اطلاعات مورد نیاز کلیه داوطلبین شرکت کننده در آزمون CILS

ثبت نام:

اگر می خواهید در محل برگزاری آزمون CILS در ایتالیا و خارج از آن شرکت کنید، می توانید لیستی از محل های برگزاری این آزمون را از طریق لینک http://cils.unistrasi.it/84/16/Le_sedi_di_esami.htm پیدا کنید.
یکی از محل های برگزاری آزمون CILS مورد نظر خود را انتخاب کنید و حداقل دو ماه قبل از تاریخ آزمون با محل برگزاری آزمون مکاتبه کنید. محل برگزاری آزمون انتخابی شما تمامی اطلاعات ضروری و لازم جهت ثبت نام در آزمون را به شما خواهد داد.
برای ثبت نام می بایست هزینه آزمون را نزد محل برگزاری انتخاب شده خود پرداخت نمایید.
اگر می خواهید نزد دانشگاه سینا آزمون بدهید می بایست فرم ثبت نام خود را توسط ایمیل به آدرس segrcils@unistrasi.it (tel. 0577/240272) حداقل 40 روز پیش از شروع آزمون ارسال کنید.
همچنین می بایست یک اسکن از یکی از مدارک شناسایی خود و رسید پرداخت هزینه ثبت نام به همراه ایمیل ارسال نمایید. در سایت دانشگاه به نشانی اینترنتی http://www.unistrasi.it می توانید فرم ثبت نام و اطلاعات لازم برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون را پیدا کنید.

روز آزمون

راس ساعت ۸:۳۰ می بایست در محل برگزاری آزمون حضور بهم رسانید.

موارد زیر را می بایست حتما همراه خود داشته باشید:
– یک مدرک شناسایی معتبر (کارت هویت، پاسپورت، کارت اقامت). دقیقا همان مدرکی که به هنگام ثبت نام ارائه دادید.
– یک خودکار مشکی

در اتاقی که آزمون در آن برگزار می شود نمی توانید همراه خود دیکشنری (فرهنگ لغت) یا متون دیگری ببرید، تلفن همراه، تبلت یا هر وسیله تکنولوژی دیگر را می بایست به ممتحن تحویل دهید یا می توانید آنها را خاموش کنید و در کیف یا کوله خود دور از صندلی خود که ممتحن به شما اعلام میکند نگه دارید.
پیش از شروع آزمون می بایست برگه حضور و غیاب رو امضاء کنید و مدرک شناسایی خود را نشان دهید.

سپس ممتحن موارد زیر را به شما تحویل می دهد:

  1. دفترچه آزمون که شامل برگه اطلاعات فردی شماست، برگه پاسخ ها، برگه تجزیه و تحلیل ساختارهای ارتباطی – آزمون شماره 4 (برای سطوح Tre-C1 و Quattro-C2)
  2. برگه ای شامل برچسب ها، که شامل شماره دانشجویی شما می باشد.
  3. برگه آزمون شماره ۱ (آزمون نوشتاری)، برگه آزمون شماره ۲ (آزمون نوشتاری) پس از استراحت

پس از تحویل مفاد آزمون شما می بایست:

  1. برچسبی که شامل مشخصات پرسنلی شما می باشد رو روی تمامی برگه های آزمون بچسبانید. بخاطر داشته باشید که برگه مشخصات فردی خود که شامل شماره دانشجویی شما می باشد را نگه دارید تا بتوانید نتایج آزمون را بصورت آنلاین مشاهده کنید و نیز در ارتباط با مرکز آزمون CILS مورد استفاده شما خواهد بود.
  2. برگه های پاسخ و برگه های آزمون نوشتاری رو امضاء کنید.

در طول آزمون موارد مورد نظر ممتحن رو انجام دهید. موارد مهمتری که می بایست انجام دهید عبارتند از:

  1. پاسخ های خود را فقط در برگه &#