اطلاعات درباره روند جدید صدور روادید تحصیلی برای ورود به دانشگاه های ایتالیایی زبان کشور ایتالیا سال تحصیلی 2023-2022 را در لینک زیر مطالعه بفرمایید:

https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/news/news/2022/05/studiare-in-italia_0.html

قابل توجه متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی سال 2022/2023:

از متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی به زبان ایتالیایی خواهشمندیم در اسرع وقت برای ارائه مدارک جهت کنترل آنها به مدرسه مراجعه بفرمایند زیرا مدرسه در ماه های پایانی و یا در روزهای نزدیک به ددلاین دانشگاه ها امکان دریافت مدارک را به دلیل حجم بالای درخواست ها نخواهد داشت.

دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک چیلز B2 و یا سطوح بالاتر آن از طریق مدرسه ایتالیایی شده اند، طبق روال سال گذشته با 2 کپی از تاییدیه ی پیش ثبت نام امضا شده ی خود که از سایت Universitaly برای سال تحصیلی 2022/2023 دریافت کرده اند ( پذیرش تأیید شده ای که با اطلاع رسانی ویژه از طریق ایمیل صورت گرفته است) + کپی پاسپورت، شماره تماس، ایمیل معتبر و کپی مدرک چیلز، و تمامی مدارکی که در سایت سفارت ایتالیا و چک لیست آژانس Ckgs ذکر شده است را در روزهای سه شنبه و پنجشنبه هر هفته به غیر از ایام تعطیل از ساعت 11 تا 13 ( تاریخ شروع 20 اردیبهشت) به مدرسه ی ایتالیایی جهت کنترل و معرفی شما به کنسولگری ارائه داده و پس از مراجعه به مدرسه اسامی افرادی که مدارک کامل داشته اند به کنسولگری ایتالیا در تهران ارسال و با دانشجویان از طرف آژانس CKGS تماس گرفته خواهد شد.

نکته قابل توجه که در زمان مراجعه به مدرسه دانشجو موظف به دارا بودن تمامی مدارک ترجمه شده ی خود مطابق با مدارک اعلام شده توسط سایت سفارت ایتالیا و مطابقت آن با چک لیست آژانس CKGS می باشد، زیرا اخذ وقت در زمان بسیار کوتاهی صورت خواهد گرفت و به هیچ وجه امکان تغییر تاریخ نخواهد بود.

دانشجویان موظف به انجام مکاتبات و نیز اطلاع از ددلاین دانشگاه مورد نظر خود قبل از مراجعه به مدرسه می باشند.

نکاتی که در هنگام ارائه مدارک می بایست رعایت شود:
1. فرم ویزا فقط با خودکار مشکی و یا آبی و بصورت خوانا و کامل پر شود.
2. عکس ارائه شده جدید و دارای پیش زمینه ی سفید باشد.
3. برگه ی Universitaly مربوط به سال تحصیلی جدید یعنی 2022/2023 باشد. تاییدیه ی این برگه می بایست برای سفارت ایتالیا در تهران ارسال شده باشد.
4. در صورت دریافت پذیرش از سایت Universitaly با پاسپورت قدیمی و داشتن پاسپورت جدید، ارائه ی کپی قدیم و جدید پاسپورت الزامی ست. (حداقل اعتبار پاسپورت تا 23 دسامبر 2023)
5. تاریخ شروع بلیط و هتل با هم هماهنگ باشد. بلیط یکطرفه قابل قبول است. اسم متقاضی در رزرو بلیط و هتل ذکر و رزرو هتل در شهر محل تحصیل باشد. (تاریخ شروع بلیط از 15 آگوست 2022 تا ژانویه 2023)
6. حداقل مدرک زبان برای اخذ ویزا B2/CILS می باشد.
7. کپی های ارائه شده حتما از روی مدارک ترجمه شده از صفحه ی اول که نام مترجم در آن درج شده تا صفحه ی آخر و به همراه تمامی مهرهایی که در صفحات است ارائه شود.
8. مدارک مالی برای مجردها از شخص متقاضی و والدین مورد قبول است و افراد متاهل فقط امکان ارائه مدارک مالی خود و همسرشان را خواهند داشت. (شرایط تمکن مالی در سایت سفارت اعلام شده است)
9. بیمه ی مسافرتی 30 تا 31 روزه باشد. حتما مربوط به حوزه ی شنگن و تا سقف 30 هزار یورو را پوشش دهد.
10. دانشجویانی که امتحان آنلایندر آکادمی و یا دانشگاه ها دارند قبل از دریافت نتیجه برای ارائه مدارک مراجعه نفرمایند.
11. همراه داشتن اصل تاییدیه ی تحصیلی الزامی ست.

";
ارز خود را انتخاب کنید
IRT
USD