صفحه را انتخاب نمایید

یکی از مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده دانشجویی در مقطع فوق لیسانس در کنسولگری شرح دروس یا Course Description می باشد که بایستی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه گردد. منظور از شرح دروس لیست تمامی دروس گذرانده شده در مقطع لیسانس به همراه تعداد واحد و توضیح مختصر در رابطه با آن درس می باشد.

⁉️نکته مهمی که بایستی قبل از تهیه شرح دروس به آن توجه کنید این است که ابتدا لیست دروس لیسانس رشته خود را با لیست دروس لیسانس همان رشته در ایتالیا مقایسه کنید و با توجه به آن توضیحات هر درس را بنویسید، چون دوستانی بودند که بدون توجه و فقط به صورت فرمالیته توضیحاتی را ارائه دادند و به همین خاطر در پروسه پذیرش و دانشگاه با مشکل مواجه شدند (مثل دریافت تعدادی واحد پیش نیاز و…).

⁉️همچنین نیاز به توضیح مفصل راجب هر درس نمی باشد و تنها در حد ۳ الی ۴ خط توضیح کافی است و اینکه شرح دروس نیازی به تایید سفارت و همچنین تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد.

✳️ برای تهیه شرح دروس رشته خود می توانید از دوستانی که سال های قبل اقدام به پذیرش کردن کمک بگیرید و یا با جستجو در اینترنت شرح دروس ترجمه شده خود را پیدا کنید. در زیر لینک تعدادی از منابع اینترنتی جهت دانلود شرح دروس قرار داده شده است:

⬅️ وب سایت دانشگاه صنعتی اصفهان (به زبان انگلیسی):

➡️ https://goo.gl/KQKujG

⬅️ وب سایت وزارت علوم (به زبان فارسی):

➡️ https://goo.gl/WwcEQN

⬅️ وب سایت دانشگاه آزاد (به زبان فارسی):

➡️ https://goo.gl/8ZKKP0

⬅️ فروم applyabroad (شرح دروس برخی از رشته ها به زبان انگلیسی تهیه شده توسط سایر دانشجویان):

➡️ https://goo.gl/ZkcbW5

#course_description

 #شرح_دروس

?? تشکل ایران – ایتالیا

?? telegram.me/linguaitaliana

بزرگترین کانال تلگرام زبان ایتالیایی

به بزرگترین کانال زبان ایتالیایی بپیوندید!

عضویت بستن