صفحه را انتخاب نمایید

پرداخت شهریه دانشگاه Sapienza:

۱- از طریق مراجعه حضوری به شعبات UniCredit banca di Roma (سال اولی ها حتما این مورد رو انجام دهند)

۲- پرداخت آنلاین با استفاده از کردیت کارتها از طریق وب سایت: http://tiny.cc/i53ciw
۳- از سرویس های از راه دور بانک UniCredit ویژه مشتریان این بانک

اطلاعات کامل در: http://www.uniroma1.it/didattica/tasse/pagamenti

دانشجویان ابتدا باید در InfoStud ثبت نام کنند بعد مراجعه میکنند به Segreteria degli Stranieri دانشگاه Sapienza طبقه دوم Scala C که روزهای زوج از 12-8:30 و روزهای فرد از 14:30 تا 16:30 باز هستند، اونجا کلیه مدارک ثبت نامی که مدرسه ایتالیایی ها بهشون داده رو میدن و از سکرتری یه برگه میگرن که همون کاری رو که اون شخص اونجا با InfoStud شما انجام میده شما در سالهای بعد میتونین خودتون انجام بدین! برگه رو میگیرین داخل دانشگاه هم بانک UniCredit هست هم بانک پست بانک منتهی شهریه دانشگاهی رو باید فقط در بانک UniCredit پرداخت کنین، شهریه رو که پرداخت کردین از فیش واریزیتون حتما حتما چندتا کپی تهیه میکنین و برمیگردین سکرتری و تحویل میدین.

این آدرس سکرتری دانشجویای خارجیه و کامل بخونین:
http://www.uniroma1.it/…/spor…/segreterie/studenti-stranieri

از سکرتری باید تاریخ آزمون زبان ایتالیایی و اگه رشتتون Prova d’ammessione داره و Numero chiuso ست و یا Numero programmato تاریخ امتحان ورودی رشته تون که به آلفا تست معروفه بین ایرانیا بپرسین! (تاریخ دقیق این امتحانات رو بزودی خودم براتون میگذارم)

در دانشگاه Sapienza ساختمانی به نام CIAO وجود داره که شمارو کمک میکنه! کاتالوگ رشته تون رو میتونین از اونا بگیرین! خودشون دانشجوهای سالهای آخرن که به عنوان کارپاره وقت برای دانشگاه کار میکنن و دانشجویای سال اولی و همینطور سالهای دیگه رو کمک میکنن! صفحه ای در همین فیسبوک دارن که حتما حتما لایک کنین و هر سئوالی چه الان و چه در آینده براتون پیش میاد از این طریق بپرسین چون رسمی ترین مرجع دانشگاهی Sapienza برای کمک به دانشجوهاست.

برای داشتن اطلاعات کامل در مورد ثبت نام رشته ها در مقطع لیسانس و فوق:
http://www.uniroma1.it/node/352
http://www.uniroma1.it/node/601

برای داشتن اطلاعات کامل در مورد ثبت نام رشته های در مقاطع دکتری:
http://www.uniroma1.it/node/363
http://www.uniroma1.it/node/362
http://www.uniroma1.it/node/361
http://www.uniroma1.it/sites/default/files/allegati/28.pdf

آدرس CIAO در فیسبوک: https://www.facebook.com/CiaoSapienza

کسانیکه برای بورس اقدام میکنن فقط قسط اول رو پرداخت میکنن که همین قسط اول هم در سال بعد به حسابشون برمیگرده. اما اگه بورسیه نگیرن یا نخوان که بگیرن هم باید Prima rata و هم Seconda rata رو پرداخت کنند.