صفحه را انتخاب نمایید

گرفتن اجازه اقامت شامل دو مرحله است: در مرحله اول، بايستي فرم مربوطه و مدارك لازم را به اداره پست تحويل دهيد، در مرحله دوم (كه معمولا بين اين دو مرحله چندين ماه فاصله است) به شما اطلاع داده مي‌شود كه به اداره پليس QUESTURA مراجعه كنيد، ارايه عكس و انگشت‌نگاري در مرحله دوم انجام مي‌شود.

براي مرحله اول بايستي فرم مخصوص را از اداره پست تهيه نماييد. اين فرم (کيت) مجاني است و براي گرفتن آن لازم نيست هزينه‌اي پرداخت شود. بسته مذکور (کيت) حاوي دو فرم ميباشد. براي گرفتن اجازه اقامت تحصيلي فقط لازم است كه فرم اول را پر كنيد.

پرمسو (اجازه اقامت) – مدارک لازم برای اخذ اجازه اقامت یا همان Permesso di Soggiorno

قبل از هر کاری به یه کیت Soggiorno نیاز دارین که کاملا رایگانه و اکثر شعبه های پست بانک ایتالیا که در رم بسیار زیادند میتونین تهیه کنین!، داخل پاکت چندین کاغذه که دوتاش فرمه 1 و 2 هستش که شما باید فرم 1 رو پر کنین فعلا در خصوص مدارک پرمسو صحبت میکنیم و بعد در خصوص نحوه پرکردن فرمها و نوشتن قبض ها و کلیه فیلدهایی که باید پر کنین برای ارسال درست پرمسوتون.

مدارک لازم:

۱- فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت حتی صفحات خالی
۲- فتوکپی ویزا
۳- فتوکپی قرارداد خانه (در ایتالیا) + نامه Cessione Fabricata که صاحب خونه تون باید بهتون بده
۴- فتوکپی موجودی حساب (۴۰۰۰ یورویی رو که با خودتون میارین ایتالیا به محض ورود و در اسرع وقت به حساب بانکی خودتون در ایتالیا واریز میکنین که در پست های بعد نحوه افتتاح حساب توضیح داده خواهد شد ولی حساب بی دردسر و خوب پست بانک ایتالیاست)
۵- پرداخت بیمه و فتوکپی آن (این پرداخت بیمه رو باید در بانک انجام دهید و برای پرمسو سه مدل بیمه وجود دارد که بعدا توضیح داده خواهد شد، البته از طریق دانشگاه سپیه نزا میتونین به رایگان این بیمه رو انجام دهید)
۶- پرداخت پست الکترونیکی و فتوکپی آن برابر ۲۷.۵۰ یورو
۷- کلیه مدارکی که مدرسه ایتالیایی بهتون داده برای ثبت نام دانشگاه ازشون فتوکپی میگیرید.
۸- تمبر ۱۴.۶۲ یورویی که تمامی Tabacchi ها این تمبر رو دارند و بهش میگن Marca da bollo da quattordiciesessantadue.
۹- عکس

هزینه ها:
۱- تمبر ۱۴.۶۲ یورویی
۲- بیمه (بسته به نوعی که انتخاب میکنین)
۳- ۲۷.۵۰ صدور پرمسو
۴- ۸۰ یورو واسه اولین پرمسو ۱۰۰ یورو برای تمدید پرمسویی که زیر دوساله و ۲۰۰ یورو برای کارت پرمسویی که مخصوص کسانیه که اقامت کوتاه مدتشو رو تبدیل به بلند مدت کردن و کارت اقامت گرفتن

این اون مدارکیه که موقع تحویل دادن کیت اقامت باید آماده داشته باشین! به هیچ وجه اصل مدرک رو نباید بدین بره! فقط کپی مدارک رو ازتون میخوان و اصل مدارک مثله پاسپورت رو واسه چک کردن میخوان برای همین از تمامی فیش های پرداختی و مدارک بالا کپی بگیرید.

قیمت های بالا برای سال جاری ممکن است تغییر کرده باشد!