انتخاب صفحه

و اما در مورد بیمه:

داشتن بیمه در ایتالیا به دو دلیل الزامی است. اوّل اینکه بدون داشتن بیمه، اقامت شما تمدید نمیشود و دلیل دوم اینکه هزینه معاینات پزشک و ویزیت سرسام آور میباشد.

بیمه در ایتالیا به دو صورت میباشد:

۱- بیمه های عمومی که هزینه کمتری دارند و عموما فقط برای گرفتن اجازه اقامت و تمدید آن از این نوع بیمه استقاده میشود.

برای گرفتن این نوع بیمه، میتوانید به دفاتر پستی که کارهای مربوط به ارسال کیت اقامت Permesso di soggiorno را انجام میدهند مراجعه کنید. این کار را میتوانید همزمان با ارسال مدارک با پرداخت هزینه های مربوط به بیمه انجام دهید. هزینه مذکور ۹۸ یورو برای یک‌سال و ۴۹ یورو برای ۶ ماه میباشد. با این هزینه، از زمان اخذ بیمه به مدت ۶ ماه (یک سال) خود را بیمه کرده‌‌اید، ولی به خاطر داشته باشید که این نوع بیمه فقط برای امور اورژانسی معتبر میباشد و برای مابقی امور باید هزینه‌های مربوطه را بپردازید.

بیمه یا assicurazione به شما این امکان رو میده که بتونین از خدماتش در زمان بروز بیماریها اینجا استفاده کنین (من که به کارم تا الان نیومد) منتها چون برای تمدید پرمسو لازمه حتما بایستی پرداخت کنین!

– نوع دوم بیمه با نام بیمه A.S.L شناخته میشود. این نوع بیمه از نظر خدمات پزشکی و بیمارستانی پشتوانه خوبی برای شما است و پس از اخذ آن میتوانید پزشک شخصی خود را انتخاب نمایید. برای اخذ این نوع بیمه باید با در دست داشتن مدارک اقامتی، نامه از دانشگاه و مدارک شناسایی (پاسپورت) به یکی از دفاتر بیمهA.S.L مراجعه و فرم های مربوطه را پر نموده و هزینه مربوطه ( تقریبا ۱۵۰ یورو برای سال ۲۰۰۹) را ازطریق پست بانک به شماره حسابی که دراختیارتان میگذارند واریز نمایید.

لازم است توجه داشته باشید که این بیمه برخلاف بیمه عمومی (شماره ۱) از ژانویه تا ژانویه میباشد یعنی شما در هر زمان که اقدام به بیمه کردن خود نمایید ، اعتبار آن تا اول ژانویه سال آینده خواهد بود، (مثلا حتی اگر سپتامیر ۲۰۰۹ خود را بیمه کنید، اعتبار آن تا اول ژانویه ۲۰۱۰ یعنی ۴ ماه خواهد بود) ولی هزینه کامل را باید پرداخت نمایید، پس بهتر است در ابتدای سال نسبت به آن اقدام کنید.

پس از اخذاین بیمه و انتخاب دکتر شخصی، برای امور پزشکی عمومی هیچگونه هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد و در صورت تشخیص دکتر، اگر نیاز به مراجعه به متخصص باشد، هزینه های ویزیت دکترمتخصص به صورت بیمه ای با شما حساب میشود.

همچنین کارت مربوط به این بیمه در استان Lombardia به عنوان کارت شناسایی شناخته میشود و کلیه اطلاعات شخصی شما درآن جای دارد.

از این بیمه در تمام کشورهای عضو اتحاده اروپا میتوانید استفاده نمایید.

بیمه هایی که برای پرمسو وجود دارند شامل چهار قیمت میباشند:
۱- بیمه ۱۴۹.۷۷ یورویی
۲- بیمه ۹۸ یورویی
۳- بیمه ۵۵ یورویی
۴- بیمه ۴۹ یورویی

پیشنهاد اینه برای بار اول واسه پرمسو به هیچ عنوان بیمه ۴۹ یورویی رو پرداخت نکنین چون تعداد کسانیکه این بیمه رو پرداخت کردن و پرمسو اونا بجای ۱ سال ۶ ماه اعتبار داشته زیاد بوده! چون اعتبار این بیمه ارزان نوع سوم ۶ ماهه است، خیلی جاها نوشتن اتفاقا ۵۵ یورویی رو پرداخت کنین چون تا آخر فوریه است و همون زمان بهتون پرمسو میدن و … ولی من خودم بیمه ۹۸ یورویی رو سال اول پرداخت کردم و پرمسوم هم یکساله اومد

حالا در پایین برگه ای که شماره حساب بیمه ها در اون قید شده و اینجا حکم طلا رو داره واسه بچه های سال اول رو واستون میگذارم همتون این رو پرینت کنین و همراتون داشته باشین، فقط اطلاعات مربوط به بیمه ۴۹ یورویی در شکل زیر نیست که به این صورت براتون اینجا تایپ میکنم:

۷۱۲۷۰۰۰۳ :CC
۴۹ یورو برای ۶ ماه
INTESTATO: Assitalia Agenzia Generale, Roma Conto 20
CAUSALE: Polizza sanitaria studenti non EU

در ضمن این کاغذی که عکس رو میبینین رو از پست بانک خودم گرفتم براتون، چون در پست بانک بایستی پرداخت کنین.

تخفیف 20%
پوچ
دانلود رایگان پکیج اسپرسو
ایشالا دفعه بعدی!
کد تخفیف 40%
دانلود رایگان کتاب
پوچ
تخفیف 5%
شانست رو برای برنده شدن یه جایزه امتحان کن!
آدرس ایمیلت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون!شانست رو برای برنده شدن جوایز ما امتحان کن!
در صورت برنده شدن کوپن تخفیف با شناسه تلگرام ما ipcitaliano@ تماس بگیر و روی کل دوره نوو اسپرسو تخفیف بگیر!!! از این جذاب تر؟!!