صفحه را انتخاب نمایید

و اما در مورد بیمه:

داشتن بيمه در ايتاليا به دو دليل الزامي است. اوّل اينکه بدون داشتن بيمه، اقامت شما تمديد نميشود و دليل دوم اينکه هزينه معاينات پزشک و ويزيت سرسام آور ميباشد.

بيمه در ايتاليا به دو صورت ميباشد:

۱- بيمه هاي عمومي که هزينه کمتري دارند و عموما فقط براي گرفتن اجازه اقامت و تمديد آن از اين نوع بيمه استقاده ميشود.

براي گرفتن اين نوع بيمه، ميتوانيد به دفاتر پستي که کارهاي مربوط به ارسال کيت اقامت Permesso di soggiorno را انجام ميدهند مراجعه کنيد. اين کار را ميتوانيد همزمان با ارسال مدارک با پرداخت هزينه هاي مربوط به بيمه انجام دهيد. هزينه مذکور 98 يورو براي يك‌سال و 49 يورو براي 6 ماه ميباشد. با اين هزينه، از زمان اخذ بيمه به مدت 6 ماه (يك سال) خود را بيمه کرده‌‌ايد، ولي به خاطر داشته باشيد که اين نوع بيمه فقط براي امور اورژانسي معتبر ميباشد و براي مابقي امور بايد هزينه‌هاي مربوطه را بپردازيد.

بیمه یا assicurazione به شما این امکان رو میده که بتونین از خدماتش در زمان بروز بیماریها اینجا استفاده کنین (من که به کارم تا الان نیومد) منتها چون برای تمدید پرمسو لازمه حتما بایستی پرداخت کنین!

– نوع دوم بيمه با نام بيمه A.S.L شناخته ميشود. اين نوع بيمه از نظر خدمات پزشکي و بيمارستاني پشتوانه خوبي براي شما است و پس از اخذ آن ميتوانيد پزشک شخصي خود را انتخاب نماييد. براي اخذ اين نوع بيمه بايد با در دست داشتن مدارک اقامتي، نامه از دانشگاه و مدارک شناسايي (پاسپورت) به يکي از دفاتر بيمهA.S.L مراجعه و فرم هاي مربوطه را پر نموده و هزينه مربوطه ( تقريبا 150 يورو براي سال 2009) را ازطريق پست بانک به شماره حسابي که دراختيارتان ميگذارند واريز نماييد.

لازم است توجه داشته باشيد که اين بيمه برخلاف بيمه عمومي (شماره ۱) از ژانويه تا ژانويه ميباشد يعني شما در هر زمان که اقدام به بيمه کردن خود نماييد ، اعتبار آن تا اول ژانويه سال آينده خواهد بود، (مثلا حتي اگر سپتامير ۲۰۰۹ خود را بيمه کنيد، اعتبار آن تا اول ژانويه ۲۰۱۰ يعني ۴ ماه خواهد بود) ولي هزينه کامل را بايد پرداخت نماييد، پس بهتر است در ابتداي سال نسبت به آن اقدام کنيد.

پس از اخذاين بيمه و انتخاب دکتر شخصي، براي امور پزشکي عمومي هيچگونه هزينه اي را پرداخت نخواهيد کرد و در صورت تشخيص دکتر، اگر نياز به مراجعه به متخصص باشد، هزينه هاي ويزيت دکترمتخصص به صورت بيمه اي با شما حساب ميشود.

همچنين کارت مربوط به اين بيمه در استان Lombardia به عنوان كارت شناسايي شناخته ميشود و کليه اطلاعات شخصي شما درآن جاي دارد.

از اين بيمه در تمام کشورهاي عضو اتحاده اروپا ميتوانيد استفاده نماييد.

بیمه هایی که برای پرمسو وجود دارند شامل چهار قیمت میباشند:
۱- بیمه ۱۴۹.۷۷ یورویی
۲- بیمه ۹۸ یورویی
۳- بیمه ۵۵ یورویی
۴- بیمه ۴۹ یورویی

پیشنهاد اینه برای بار اول واسه پرمسو به هیچ عنوان بیمه ۴۹ یورویی رو پرداخت نکنین چون تعداد کسانیکه این بیمه رو پرداخت کردن و پرمسو اونا بجای ۱ سال ۶ ماه اعتبار داشته زیاد بوده! چون اعتبار این بیمه ارزان نوع سوم ۶ ماهه است، خیلی جاها نوشتن اتفاقا ۵۵ یورویی رو پرداخت کنین چون تا آخر فوریه است و همون زمان بهتون پرمسو میدن و … ولی من خودم بیمه 98 یورویی رو سال اول پرداخت کردم و پرمسوم هم یکساله اومد

حالا در پایین برگه ای که شماره حساب بیمه ها در اون قید شده و اینجا حکم طلا رو داره واسه بچه های سال اول رو واستون میگذارم همتون این رو پرینت کنین و همراتون داشته باشین، فقط اطلاعات مربوط به بیمه ۴۹ یورویی در شکل زیر نیست که به این صورت براتون اینجا تایپ میکنم:

۷۱۲۷۰۰۰۳ :CC
۴۹ يورو براي ۶ ماه
INTESTATO: Assitalia Agenzia Generale, Roma Conto 20
CAUSALE: Polizza sanitaria studenti non EU

در ضمن این کاغذی که عکس رو میبینین رو از پست بانک خودم گرفتم براتون، چون در پست بانک بایستی پرداخت کنین.

430989 504182802929424 1654727502 n - راهنمای رُم: بیمه برای سال اولی ها