انتخاب صفحه

به ایتالیا وقتی اومدین یکی از کارهای مهم aprire un conto corrente (افتتاح حساب) هست که بانکهایی که بسیار رایج اند در ایتالیا بانکهایی نظیر UniCredit Banca di Roma یا Poste Italiane (که دارای Canone ZERO هست یعنی مالیاتی از موجودی شما کم نمیشه برخلاف بانک UniCredit)، بانک UniCredit علاوه بر حساب بانکی به شما مستر کارت هم میده اما چون شما هنوز مقیم ایتالیا نشدین و Residenza ندارید بهتون Carta Prepagata میده که باید Ricarica (شارژش) کنید. این بانک از Sicurezza بسیار بالایی در عملیات بانکی برخورداره که به همین منظور زمانیکه یک Conto Corrente در این بانک افتتاح میکنید و کردیت کارت خودتون رو هم میگیرید بهتون یه Chiavetta di Sicurezza میده که هر ۱ دقیقه کدی که روی اون قرار داره تغییر پیدا میکنه و ازش در Pagamento Online و یا زمانیکه بخواهید یه Bonificio (حواله بانکی) انجام بدین باید استفاده کنید در وب سایت بانک. منتها این بانک هر ماه از روی Saldo (موجودی شما) مبلغ ۱ یورو بابت Costo Fisso و هر ۳ ماه ۸.۵۵ یورو بابت Imposta di bollo (نوعی مالیات) از موجودی شما کسر میکنه.

برای Versamento (واریز) یا Prelievo (برداشت) هم میتونین به یکی از Filiale (شعبه) بانک مراجعه کنین یا از طریق باجه های Bancomat (خودپرداز) که اکثر بانکها بهش مجهزند مراجعه کنید. از طریق کارت بانک های خودتون حتی میتونین Ricarica (شارژ) انجام بدین یا Bollette (قبوض) خودتون رو پرداخت کنید.

برای افتتاح حساب در بانکهای ایتالیا به Codice Fiscale احتیاج دارین که همون شماره ملی است و بدون این شماره خیلی از کارهای اداری شما انجام نمیشود. این کد ترکیبی از اسم و فامیل و تاریخ تولد و محل تولد و کد کشوری هست که درش به دنیا اومدین.

برای افتتاح حساب در این بانک باید به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://shop.unicredit.it/it/privati/contoonline/prodotti/…

بانک دومی که نام بردم متعلق هست به اداره پست ایتالیا Poste Italiane که وقتی حساب باز میکنید بهتون یه Libretto (دفترچه) میده البته کارت بانک دفترچه Libretto Postale رو در اختیارتون میذاره تا از Postamatهای خود اداره پست بتونین بدون Fare la fila موجودی خودتون رو Prelevare کنین. علاوه بر Libretto پست بانکهای ایتالیا ویزا کارت اعتباری رو هم به درخواست شما براتون Rilasciare (صادر) میکنند. خوبی این بانک اینه که روی موجودی شما هیچ مبلغی کسر نمیکنه منتها هر بانکهای ایتالیا مثله بانکهای خودمون بابت Transaction هایی که انجام میدین ۲ یورو کسر میکنند که این مبلغ در همه بانکها ثابت نیست و بانک های اینترنتی مثل Kalixa یا حتی Paypal کمیسیون Commissioni خاص خودشون رو دارند.

خوبی این بانکها اینه که میتونین براحتی estratto di conto خودتون رو هر لحظه چک کنین و ختی پرینت بگیرید ولی یادتون باشه حتما از قراردادهای بانکی خودتون یه Scansione داشته باشید که اگه به هر دلیلی گم کردین به بک آپ اونا دسترسی داشته باشید.

برای افتتاح حساب در پست بانک حتما باید به یکی از شعبه های اداره پست مراجعه کنید و بعد روی سایت: http://www.poste.it/ ثبت نام کنید تا بتونین حساب خودتون رو کنترل کنید.

اما بانک مورد علاقه من از گروه ING GROUP هست که ING DIRECT نامشه و که Canone Mensile آن صفر می باشد و همینطور برای Prelievo از کارتهای اعتباری + اینکه مثله یونیکردیت Imposta di bollo نداره و به قول معروف نه تنها پولی کسر نمیکنه بلکه ۳.۵۰ درصد هم سود به Saldo یا Fondi شما سالانه تعلق میگیرد.

مزیت این بانک اینه که ثبت نامش کاملا اینترنتی بوده منتها چون بانک تازه برپایی می باشه هنوز به اون شکل شعبه های زیادی در شهرهای ایتالیا نداره ولی با استقبال خوبی از طرف ایتالیایی ها مواجه شده. برای افتتاح این بانک بایستی به آدرس: http://www.ingdirect.it/ مراجعه کنید.

Paypal هم که بهترین بانک اینترنتی هست و باهاش آشنایی دارین احتمالا و خیلی راحت میتونین با داشتن این حساب ها و کارت ها همیشه راحی برای trasferimento موجودی خودتون داشته باشین.

Kalixa بانک اینترنتی هست که ایتالیایی ها بیشتر از پی پال استفاده میکنند منتها عیبش اینه که فقط در سه کشور آلمان، ایتالیا و انگلیس مرکز دارد.

پس با افتتاح یه حساب بانکی میتونین کارهای زیر رو انجام بدین:

Puoi fare bonifici
ricariche telefoniche
pagare le bollette
prelevare in tutti gli sportelli Bancomat e VPAY d’Europa
pagare ovunque con la Carta di Credito VISA o MasterCard

تخفیف 20%
پوچ
دانلود رایگان پکیج اسپرسو
ایشالا دفعه بعدی!
کد تخفیف 40%
دانلود رایگان کتاب
پوچ
تخفیف 5%
شانست رو برای برنده شدن یه جایزه امتحان کن!
آدرس ایمیلت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون!شانست رو برای برنده شدن جوایز ما امتحان کن!
در صورت برنده شدن کوپن تخفیف با شناسه تلگرام ما ipcitaliano@ تماس بگیر و روی کل دوره نوو اسپرسو تخفیف بگیر!!! از این جذاب تر؟!!