انتخاب صفحه

بیمه در ایتالیا

یکی از کارهایی که در بدو ورود به ایتالیا بایستی انجام دهید تهیه بیمه درمانی است، داشتن بيمه در ايتاليا به دو دليل الزامي است: اوّل اينکه بدون داشتن بيمه، اقامت شما تمديد نمي شود و دليل دوم اينکه هزينه معاينات پزشکی و ويزيت در ایتالیا فوق العاده سرسام آور است.

⬅️ بيمه درمانی در ايتاليا به دو صورت مي باشد:

بيمه عمومي (دانشجویی) که هزينه کمتري (98 يورو براي يک ‌سال و 49 يورو براي 6 ماه) نسبت به نوع دیگر بیمه دارد و عموما براي گرفتن اجازه اقامت (پرمسو) و تمديد آن از اين نوع بيمه استفاده مي شود.

براي گرفتن اين نوع بيمه، مي توانيد به دفاتر پستي که کارهاي مربوط به ارسال کيت اقامت Permesso di soggiorno را انجام مي دهند، مراجعه کنيد. به خاطر داشته باشيد که اين نوع بيمه فقط  براي امور اورژانسي (جراحی و تصادفات) معتبر مي باشد و براي مابقي امور بايد هزينه‌هاي مربوطه را بپردازيد (گرچه که موارد اورژانسی بدون بیمه هم رایگان انجام میشوند).

نوع دوم بيمه با نام بيمه A.S.L شناخته مي شود که هزینه سالیانه آن 149.77 یورو (حدود 50 یورو گرانتر از بیمه دانشجویی) است. مزیت های این بیمه در این است که پس از اخذ آن، مي توانيد پزشک شخصي خود را انتخاب کنید و همچنین براي امور پزشکي عمومي لازم نیست هيچگونه هزينه اي بپردازید و در صورت تشخيص دکتر، اگر نياز به مراجعه به متخصص باشد، هزينه هاي ويزيت دکتر متخصص به صورت بيمه اي با شما حساب خواهد شد.

برای خرید این بیمه بعد از ثبت درخواست در اداره پست، به اداره A.S.L واقع در محل سکونت خود می روید ( A.S.L ادارات محلی نظارت و امور اجرایی سازمان ملی خدمات درمانی هستند) و برای بیمه ثبت نام می کنید.

⬅️ مدارک لازم براي اخذ بيمه A.S.L:

– تکمیل فرم مربوطه (Modello F24)

– شماره مالیاتی (Codice Fiscale)

– مجوز اقامت (Permesso di soggiorno) یا رسید آن

– پاسپورت

– مدرک ثبت نام از دانشگاه

– رسید پرداختی

‼️ لازم به ذکر است که اين بيمه برخلاف بيمه عمومي (دانشجویی) از ژانويه تا ژانويه مي باشد، يعني شما در هر زمان  که اقدام به بيمه کردن خود نماييد، اعتبار آن تا اول ژانويه سال آينده خواهد بود، (مثلا حتي اگر سپتامبر خود را بيمه کنيد، اعتبار آن تا اول ژانويه سال بعد يعني 4 ماه خواهد بود)  ولي هزينه کامل را بايد پرداخت نماييد، پس بهتر است در ابتداي سال نسبت به آن اقدام کنيد.

❗️بیمه درمانی طی تجدید مجوز اقامت (پرمسو) لغو نمی شود، اما در صورت عدم تمدید مجوز اقامت یا فسخ آن بیمه درمانی نیز لغو می گردد.

✳️ از بيمه A.S.L در تمام کشورهاي عضو اتحادیه اروپا مي توانيد استفاده نماييد.

#ASL

#بیمه #بیمه_درمانی #بیمه_دانشجویی

تشکل ایران – ایتالیا ??

telegram.me/linguaitaliana