صفحه را انتخاب نمایید

بیمه در ایتالیا

یکی از کارهایی که در بدو ورود به ایتالیا بایستی انجام دهید تهیه بیمه درمانی است، داشتن بیمه در ایتالیا به دو دلیل الزامی است: اوّل اینکه بدون داشتن بیمه، اقامت شما تمدید نمی شود و دلیل دوم اینکه هزینه معاینات پزشکی و ویزیت در ایتالیا فوق العاده سرسام آور است.

⬅️ بیمه درمانی در ایتالیا به دو صورت می باشد:

بیمه عمومی (دانشجویی) که هزینه کمتری (۹۸ یورو برای یک ‌سال و ۴۹ یورو برای ۶ ماه) نسبت به نوع دیگر بیمه دارد و عموما برای گرفتن اجازه اقامت (پرمسو) و تمدید آن از این نوع بیمه استفاده می شود.

برای گرفتن این نوع بیمه، می توانید به دفاتر پستی که کارهای مربوط به ارسال کیت اقامت Permesso di soggiorno را انجام می دهند، مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که این نوع بیمه فقط  برای امور اورژانسی (جراحی و تصادفات) معتبر می باشد و برای مابقی امور باید هزینه‌های مربوطه را بپردازید (گرچه که موارد اورژانسی بدون بیمه هم رایگان انجام میشوند).

نوع دوم بیمه با نام بیمه A.S.L شناخته می شود که هزینه سالیانه آن ۱۴۹.۷۷ یورو (حدود ۵۰ یورو گرانتر از بیمه دانشجویی) است. مزیت های این بیمه در این است که پس از اخذ آن، می توانید پزشک شخصی خود را انتخاب کنید و همچنین برای امور پزشکی عمومی لازم نیست هیچگونه هزینه ای بپردازید و در صورت تشخیص دکتر، اگر نیاز به مراجعه به متخصص باشد، هزینه های ویزیت دکتر متخصص به صورت بیمه ای با شما حساب خواهد شد.

برای خرید این بیمه بعد از ثبت درخواست در اداره پست، به اداره A.S.L واقع در محل سکونت خود می روید ( A.S.L ادارات محلی نظارت و امور اجرایی سازمان ملی خدمات درمانی هستند) و برای بیمه ثبت نام می کنید.

⬅️ مدارک لازم برای اخذ بیمه A.S.L:

– تکمیل فرم مربوطه (Modello F24)

– شماره مالیاتی (Codice Fiscale)

– مجوز اقامت (Permesso di soggiorno) یا رسید آن

– پاسپورت

– مدرک ثبت نام از دانشگاه

– رسید پرداختی

‼️ لازم به ذکر است که این بیمه برخلاف بیمه عمومی (دانشجویی) از ژانویه تا ژانویه می باشد، یعنی شما در هر زمان  که اقدام به بیمه کردن خود نمایید، اعتبار آن تا اول ژانویه سال آینده خواهد بود، (مثلا حتی اگر سپتامبر خود را بیمه کنید، اعتبار آن تا اول ژانویه سال بعد یعنی ۴ ماه خواهد بود)  ولی هزینه کامل را باید پرداخت نمایید، پس بهتر است در ابتدای سال نسبت به آن اقدام کنید.

❗️بیمه درمانی طی تجدید مجوز اقامت (پرمسو) لغو نمی شود، اما در صورت عدم تمدید مجوز اقامت یا فسخ آن بیمه درمانی نیز لغو می گردد.

✳️ از بیمه A.S.L در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانید استفاده نمایید.

#ASL

#بیمه #بیمه_درمانی #بیمه_دانشجویی

تشکل ایران – ایتالیا ??

telegram.me/linguaitaliana