صفحه را انتخاب نمایید

بورسیه اراسموس

برنامه اراسموس موندوس (Erasmus Mundus) با هدف بهبود کیفیت آموزش عالی در اروپا و تحکیم درک متقابل فرهنگی ایجاد شده است. این برنامه اتحادیه اروپایی، تلاش می‌کند تا فرصت‌های کمک هزینه تحصیلی را برای متقاضیان غیر اروپایی دانشگاه‌های اروپایی، فراهم کند. هدف آن ارتقاء فضای آموزشی اتحادیه اروپا در مقیاس جهانی، شرکت در توسعه پایدار آموزش عالی کشورهای ثالث و ارائه چشم انداز شغلی مطلوب تر به دانشجویان است.

عبارت “Erasmus Mundus” از اراسموس برگرفته از زندگی دانشمند قرن 15 است که مدارج علمی خود را در مدارس کشورهای مختلف کسب کرد و موندوس که بیانگر جهانی بودن این پروژه علمی است، شکل گرفته است.

&#۱۰۰۳۵;&#۶۵۰۳۹; در سال ۲۰۱۳/۲۰۱۴ این برنامه در پروژه “سلام ۲” ، ۱۳۴ بورسیه تحصیلی ویژه کشورهای ایران، عراق و یمن در سایر مقاطع دانشگاهی در نظر گرفته بود. طبق اعلام پروژه، به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ماهانه ۱۰۰۰ یورو کمک هزینه تحصیلی پرداخت شد که این رقم برای دانشجویان دکترا، فوق دکترا و پژوهشگران دانشگاهی، به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۵۰۰ یورو در ماه را شامل می شد.

&#۱۱۰۱۳;&#۶۵۰۳۹; نحوه ثبت نام در برنامه:

کلیه علاقمندان به تحصیل رایگان در دانشگاه‌های منتخب اروپا که در این برنامه گنجانده شده است، موظف هستند تا مدارک مورد نیاز اعلامی در پرتال این پروژه را، به صورت اینترنتی تکمیل و ارسال کنند.

شرایطی که برای پروژه “سلام” در نظر گرفته شده، اول داشتن ملیت ایرانی است. در صورتی که شما، ۱۲ ماه در یکی از کشورهای اروپایی اقامت یا تحصیل یا کار کرده‌اید، حائز شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی نیستید. یعنی اگر شما، مثلا دوره کارشناسی را در ایتالیا گذرانده باشید، نمی‌توانید متقاضی بورسیه تحصیلی در این پروژه شوید.  چرا که این پروژه، می‌خواهد فرصت‌ها را به افرادی بدهد که تا کنون سابقه تحصیل ،کار، زندگی و پژوهش در اروپا را نداشته‌اند.

شرط دوم در اختیار داشتن مدرک زبان که نشان دهنده قابلیت و توانایی متقاضی در گذراندن دروس به زبان تحصیلی دانشگاه مقصد، است. این که شما برای نشان دادن قابلیت زبانی خود نیازمند چه مدرکی و چه سطح زبانی هستید، به دانشگاه مقصد مرتبط است که باید از طریق این پرتال با مسئولان دانشگاه مقصد در تعامل باشید و نیازمندی‌ها را چک کنید.

پس از ارسال اینترنتی مدارک، کلیه مدارک در مرکز مربوط جمع آوری و پس از تفکیک، به دانشگاه‌های مورد علاقه دانشجویان ارسال می‌شود و بر اساس قابلیت‌ها و توان مندی های علمی متقاضی و ظرفیت دانشگاه و شمار متقاضیان، نتایج پذیرش به صورت اینترنتی در زمان مقرر (معمولا در ماه می)، در پرتال اعلام می‌شود.

&#۱۰۰۳۵;&#۶۵۰۳۹; در سال‌های اخیر، ده‌ها ایرانی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی سلام شده‌اند و توانستند تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه‌هایی مانند سوئد، هلند، آلمان، اسپانیا و… را با موفقیت طی کنند.

✅ هم اکنون ثبت نام برای بورسیه تحصیلی برنامه  اراسموس موندوس 2016-2017 شروع شده است.

&#۱۰۰۷۱;&#۶۵۰۳۹;توجه کنید که در حال حاضر پروژه “سلام” call جدیدی برای پذیرش ندارد، ولی می توانید با مراجعه مرتب به سایت پروژه از زمان ثبت نام و اطلاعات دیگر مطلع شوید:

&#۱۰۱۴۵;&#۶۵۰۳۹; http://portal.uw.edu.pl/en/web/salam/

#بورسیه_تحصیلی #کمک_هزینه #اراسموس

تشکل ایران – ایتالیا ??

تخفیف 20%
پوچ
دانلود رایگان پکیج اسپرسو
ایشالا دفعه بعدی!
کد تخفیف 40%
دانلود رایگان کتاب
پوچ
تخفیف 5%
شانست رو برای برنده شدن یه جایزه امتحان کن!
آدرس ایمیلت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون!شانست رو برای برنده شدن جوایز ما امتحان کن!
در صورت برنده شدن کوپن تخفیف با شناسه تلگرام ما ipcitaliano@ تماس بگیر و روی کل دوره نوو اسپرسو تخفیف بگیر!!! از این جذاب تر؟!!